SEARCH ENGİNE MARKETİNG (SEM)


sem ajansı adana

Dijital pazarlamanın alt kollarından biri olan Search Engine Marketing (SEM) Google, Yandex, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında ücret karşılığı üst sıralarda yer almaya denmektir.

Arama motorlarının en önemli gelir kaynaklarından biri reklam ücretleridir. Genellikle tıklama başı reklamlar (PPC) ile ücretlendirilir. Bir reklama çıktığınızda tıklandığınız kadar ödeme yaparsınız. Bu noktada ne kadar bir bütçe ayırdığınız oldukça önemlidir.

SEM gibi dijital pazarlama türleri çoğu zaman SEO’dan ayrı tutulmaktadır. Fakat aslında birbirleri ile bağlantılı ve sistematik bir şekilde yürütülmesi gerekilen iyi organize edilmesi gerekilen iki yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

SEM size en kısa zamanda görünürlük vaad eder. Fakat yalnızca doğru zamanda doğru yerde reklama çıktığınız takdirde daha etkili sonuçlar ve yüksek geri dönüşüm oranlarına ulaşabilirsiniz.

sem ajansları adana

Sem Ajans Adana
SEM ve SEO birbirlerinden farklı olarak gözükse de birlikte koordineli bir biçimde yürütülmesi gerekilen çalışmalardır. SEO ve SEM’in amacı aramalarda üst sıralarda yer alabilmek ve daha fazla müşteri çekebilmektir.

SEO çalışmaları kalıcı sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Üstelik sürekli para harcamanıza gerek yoktur. Fakat çalışmalar uzun vadelidir. SEM’de ise durum tam tersidir. Kullanıcı kazandıka para harcarsınız ve hızlı bir biçimde ilk sırada yer alırsınız fakat kaynaklarınızı daha çabuk tüketirsiniz.

Sem Ajansı Adana olarak stratejik planlamalar ile SEM ve SEO arasındaki bağı kuruyoruz. Arama motorlarında reklama çıkıldığında, zaman, süre ve harcanması gerekilen ücretleri SEO’u destekleyecek çerçevede gerçekleştiriyoruz. Bu sayede daha az maliyet ile kalıcı çözümler üretiyoruz.

HANGİ DURUMLARDA SEM UYGULANMALIDIR?
SEM kısa sürede anlık kullanıcı çekmek için birebirdir. Kısa süreli planlamalar için kullanılmasını öneriyoruz.

SEM YURT DIŞINDA KULLANILABİLİR Mİ?
SEM’in en büyük avantajı yurt dışı reklamlarına da olanak sağlamasıdır. Anında farklı ülkelerdeki kullanıcılara ulaşmanıza imkan sağlanır.

NE KADAR SÜRE REKLAMDA KALMALIYIM?
SEO ve dijital pazarlama uzmanlarımız çalıştığınız sektör, anahtar kelimeler, hedef kitle gibi birçok kriteri bir araya getirerek en uygun olan reklam zamanını belirlemektedir.

SEO'YA GÖRE DAHA DAHA MI AVANTAJLI?
SEO’ya göre daha hızlı sonuçlar almanız mümkündür. Fakat düzenli sürekli uygulanması için ciddi kaynaklara sahip olmanız gerekmektedir. Ne kadar çok insana ulaşırsanız o kadar çok harcama yaparsınız.

HANGİ PLATFORMLARDA UYGULANIR?
Tüm arama motorları reklamlar üzerinden para kazanmaktadır. Dolayısıyla Bing, Yandex, Aol, Yahoo, Google, Baidu gibi tüm arama motorlarında uygulanabilemektedir. Fakat günümüzde arama motoru pazarlamasının %95’i Google üzerinden gerçekleşmektedir.

sem uzmanı adana

Adana Search Engine Marketing hakkında neler yaptığımızı ve sizin için neler yapabileceğimizi Search Engine Marketing Nedir , Search engine marketing , Search engine optimization , Sem Ajansı Adana , SEM reklamcılığı , SEM açılımı , SEM microscope , SEM İnternet Reklam Hizmetleri , SEM reklam Ajansı , Sem Nedir , SEM arama Motoru pazarlaması , hakkında bilgi almak ve detayları öğrenmek için hafta içi 09:00 ile 18:00 saatleri arasında 0532 345 95 11 numarasından bize ulaşabilirsiniz !