Görüntülü reklamlar ve Google Görüntülü Reklam Ağı hakkında


internet reklamları adana

Google Görüntülü Reklam Ağı, kullanıcılar favori web sitelerinde gezinirken, arkadaşlarına YouTube videosu gösterirken, Gmail hesaplarını kontrol ederken veya mobil cihaz ve uygulamalar kullanırken hedeflenen Görüntülü reklamlarla kullanıcılara ulaşmanıza yardımcı olur.

Google Görüntülü Reklam Ağı'nın işleyiş şekli
Google Görüntülü Reklam Ağı, doğru kitleyi bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Hedefleme seçenekleri sayesinde mesajınızı stratejik biçimde, doğru yerde ve doğru zamanda potansiyel müşterilere ulaştırabilirsiniz. Aşağıda, Görüntülü reklamlarla hedeflemeden nasıl yararlanabileceğinize dair örnekler verilmiştir:

Kitlelerden yararlanarak yeni müşterilere ulaşın veya mevcut müşterilerle etkileşim kurun.
Benzer kitleler ve pazardaki kitleler sayesinde, ürünlerinizle ilgilenme olasılığı yüksek kullanıcıları hedefleyebilir, böylece yeni potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha önce sitenizi ziyaret eden kullanıcılarla yeniden etkileşime geçmek için yeniden pazarlama listeleri gibi verilerden yararlanabilirsiniz.

Otomasyonla daha fazla dönüşüm sağlayın.
Mevcut kitlelerinizi ve açılış sayfanızı temel alan otomatik hedefleme, yüksek performans gösteren kitleleri bularak daha fazla dönüşüm elde etmenize yardımcı olur. Google Ads zaman içinde otomatik şekilde optimizasyon yaparak hangi kitlelerin işinize yaradığını öğrenebilir. Otomatik teklif özelliği, yatırım getirisi elde etmenizi sağlamak için teklifinizi otomatik olarak ayarlar. Akıllı görüntülü reklam kampanyaları, Google Ads'deki dönüşümlerinizi en üst düzeye çıkarmak için otomatik hedefleme ve teklif verme özelliklerinin en iyi yönleriyle reklam öğelerini bir araya getirir.

google reklam uzmanı adana

Görüntülü reklam görselleriyle kullanıcıların ilgisini çekme


Duyarlı Görüntülü reklamlar
Google Görüntülü Reklam Ağı'nda reklam oluşturma işlemi, duyarlı reklamlar sayesinde kısmen otomatik hâle getirilmiştir. Bunları oluşturmak için reklam metninizi girmeniz, ardından resimlerinizi ve logonuzu eklemeniz yeterlidir. Google, reklamlarınızı optimize ederek performansı artırır. (Ayrıca resim kitaplığımızdan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.) Hem yeni hem deneyimli kullanıcılar, "yerel" reklamlar gösteren ve yayıncı sitesinin yazı tipiyle stiline uyum sağlayan duyarlı reklamlardan yararlanabilir.

Yüklenen resim reklamlar
Reklamlarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak için resim reklamlar oluşturup yükleyebilirsiniz. Reklamları, farklı boyutlarda resimler veya HTML5 olarak yükleyebilirsiniz.

Etkileşim reklamları
YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı'nda ilgi çekici resim ve video reklamlar yayınlayın.

Gmail reklamları
Kullanıcıların gelen kutularının üst sekmelerinde, genişletilebilir reklamlar gösterin.

Görüntülü reklamlar ne zaman gösterilir?
Arama Ağı, zaten belirli ürünleri veya hizmetleri arayan kullanıcılara ulaşabilir. Görüntülü Reklam Ağı ise satın alma döngüsünün ilk aşamalarında kullanıcıların dikkatini çekmenize yardımcı olabilir. Reklamlarınızı, kullanıcıların sunduğunuz ürünü veya hizmeti aramaya başlamalarını beklemeden sunabilirsiniz. Böyle yapmak, genel reklamcılık stratejiniz açısından çok önemli olabilir. Ayrıca, site veya uygulamanızı daha önce ziyaret etmiş kullanıcıların hedeflendiği yeniden pazarlama kampanyalarında olduğu gibi, kullanıcılara geçmişte ilgilendikleri ürün ya da hizmeti hatırlatabilirsiniz.

Google Görüntülü Reklam Ağı'nı kullanarak sonuçlarınızı ölçme
Google Ads, hedeflerinize ulaşmak için katettiğiniz yolu ölçmenizi sağlar. Reklamlarınızın hangi web sayfalarında yayınlandığını, en fazla tıklanan reklamları ve en düşük maliyetle en yüksek değeri sağlayan siteleri öğrenebilirsiniz.

Önceden plan yapma
Görüntülü Reklam Ağı'ndaki değişikliklerin uygulanması 12 ila 24 saat sürebilir ve değişiklikler hemen gösterilmeyebilir. Yeni kampanya oluştururken veya mevcut bir kampanyada değişiklik yaparken bunu aklınızda bulundurun. Kampanyanızı lansman tarihinden birkaç gün önce oluşturmak ve yayın başlangıcı için gelecekteki bir tarihi ayarlamak uygun olacaktır.

"Görüntülü Reklam Ağı, AdWords reklamları gösteren bir dizi web sitesinden oluşmaktadır. Reklamlar Google'a ait bazı varlıklarda (YouTube, Gmail v.b.) ve Google'a ait olmayan on binlerce web sitesinde yayınlanabilmektedir"

google ads reklam vermek

Google Arama Ağı Reklamları Adana hakkında neler yaptığımızı ve sizin için neler yapabileceğimizi Google Reklam Vermek Adana , Google Ads Adana , Google Reklam Telefonu Adana , Google reklam Verme Adana , Arama Ağı reklamı Nedir , Google reklamlar , Arama Ağı Reklamları nerede görülür , Google Ads , Google reklam Verme Fiyatları , Google arama Ağı Reklamları , Görüntülü Reklam Ağı , Ücretli arama ağı , Arama Ağı kampanyası , hakkında bilgi almak ve detayları öğrenmek için hafta içi 09:00 ile 18:00 saatleri arasında 0532 345 95 11 numarasından bize ulaşabilirsiniz !