Google Seo Blog

SEO Ajansıyla Anlaşmadan Önce Bilmeniz Gereken 34 Şey

SEO Ajansıyla Anlaşmadan Önce Bilmeniz Gereken 34 Şey

Neden? Çünkü, kötü ve deneyimsiz bir SEO çalışması, çevrimiçi verilerinize verebileceği potansiyel zarar . Çok fazla arama motoru optimizasyonu (SEO) seçeneği bulunmaktadır. Tüm bunların başında, birkaç yıldır serbest piyasanın içinde değilseniz, iyi SEO ajansına veya deneyimsiz bir serbest çalışana rastgelme şansınızı bilmiyor olabilirsiniz.

Youtube SEO Nedir? Nasıl Yapılır? YouTube Seo İp Uçları

Youtube SEO Nedir? Nasıl Yapılır? YouTube Seo İp Uçları

YouTube reklamları sayesinde müşterileriniz olabilecek kullanıcılara YouTube'da video izlerlerken veya arama yaparlarken ulaşabilirsiniz. Ayrıca reklamınıza ilgi göstermedikleri sürece ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Dünyanın en çok kullanılan video sitelerinden YouTube, milyarca insanın ziyaret ettiği bir platform.

SSL Sertifikası Nedir? SSL Sertifikası Nasıl Alınır? SSL ve Seo Etkisi

SSL Sertifikası Nedir? SSL Sertifikası Nasıl Alınır? SSL ve Seo Etkisi

SSL sertifikaları bildiğiniz üzere web siteleri ile kullanıcılar arasında gerçekleşen veri alışverişini güvenli bir protokolde saklanmasını sağlıyor. SEO çalışmasının da önemli bir parçası olarak görülen SSL, ziyaretçi güvenliğine önem veren tüm web siteleri tarafından kullanılıyor. Peki güvenli web siteleri ya da diğer bir deyişle SSL sertifikasının SEO’ya etkisi nedir?

   

Rakibinizin Popüler Sayfaları SEO Çalışmalarınıza Yol Gösterebilir

Rakibinizin Popüler Sayfaları SEO Çalışmalarınıza Yol Gösterebilir

Rakiplerinizin en yoğun trafiğe ev sahipliği yapan sayfalarının bu popülerliği yakalamasında linklerin hatırı sayılır katkısı olduğunu unutmadan, bu başarıyı elde etmelerini sağlayan linklerin nitelik ve niceliklerine göz atmanız kendi SEO çalışmalarınızın yönünü tayin etmede faydalı olacaktır. Bunun için kullanabileceğiniz pek çok araç bulunurken bu araçların piyasaya yeni çıkmış olanları ve ücretsiz, sınırsız kullanım vaat edenlerine temkinli yaklaşmanızda fayda var. Zira unutmamalısınız ki, tam sürüm kullanım için webmaster ve site sitelerinin Moz, Ahrefs, Majestic gibi araçlara para ödemesinin bir nedeni var.

Pop-Up ve Yönlendirme Sayfalarının SEO Üzerindeki Etkisi

Pop-Up ve Yönlendirme Sayfalarının SEO Üzerindeki Etkisi

Dakikalarca uğraştıktan sonra aradığınız dizinin son bölümünü, üstelik arzu ettiğiniz şekilde 1080p olarak bulduktan sonra nihayet izlemeye başlamak için tıkladığınız koskocaman bir pop-up sayfanın açılması veya sayfanın alakasız bir spammer sayfaya yönlendirmesi, uzun uzadıya izaha gerek olmadan hepimiz için yeterince sinir bozucudur. Bu tür “spam kokan” hareketlerin SEO çalışmalarında asla yerinin olmadığını düşünsek de, aslında Google kılavuzlarında bu tür sayfa yönlendirmeleri ve yeni sayfada gösterime zorlayan uygulamalarla ilgili bölümler bulunmakta.SEO anlamında hedeflere ulaşın.

Seo'da Anahtar Kelimeleri Neye Göre Belirliyorsunuz?

Seo'da Anahtar Kelimeleri Neye Göre Belirliyorsunuz?

Amacınız ister web sitenizin günlük ziyaretçi sayısını arttırmak isterse de satışa sunduğunuz ürünlerin daha fazla satılmasını sağlamak olsun, söz konusu arama motoru optimizasyonu olduğunda çalışmalarınızın belkemiğini oluşturan unsurların en önemlileri arasında her zaman anahtar kelimeler gelir. Toplamda kaç kelime üzerinden SEO çalışması yapılacağı veya bu anahtar kelimelerde rekabetin ne kadar yoğun olduğundan önce hangi anahtar kelimelerin sizin için avantajlı olduğunu belirlemekle ilgilenmeniz, zamanını ve paranızı boşa harcamamak için planlarınız doğrultusunda hedefinize en akıllıcası olacaktır.